![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 13161273
*
nr 1316 1273
Servisdelar
Gefle, Bonny, 1950-tal, A Percy, 10+ 5 delar, + 2 tefat
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:29:22
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a percy bonny gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10
-
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Servisdelar
nr 1316 1273
Servisdelar
Gefle, Bonny, 1950-tal, A Percy, 10+ 5 delar, + 2 tefat
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a percy bonny gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10 -
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19